Zabiegi

HIFU Sonocare (Nanoultradźwięki) - NOWOŚĆ!

HIFU Sonocare to zabieg, który wykorzystuje zaawansowaną technologię wysokoenergetycznych fal ultradźwiękowych w ginekologii estetycznej.

Jakie problemy rozwiązuje zabieg HIFU Sonocare?

✔️ likwiduje problem luźnej pochwy odczuwalnie zmniejszając jej średnicę
✔️ wspomaga leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

Co ważne, HIFU Sonocare może być stosowany także jako prewencja, a więc przeciwdziałanie wyżej wymienionym problemom.

W jaki sposób działa HIFU Sonocare?

✔️ wzmacnia struktury powięzi pochwy i okolic wiązadeł
✔️ stabilizuje cewkę moczową pod właściwym kątem
✔️ obkurcza oraz poprawa elastyczność i ujędrnienie tkanek
✔️ zwiększa ilość kolagenu o ok. 25%

Efekty zabiegu HIFU Sonocare:

✔️ w problemie nietrzymania moczu -> HIFU Sonocare pozwala na uzyskanie efektu stabilizacji cewki moczowej pod odpowiednim kątem, co przekłada się na zniwelowanie WNM
✔️ w problemie luźnej pochwy -> HIFU Sonocare zwiększa sprężystość, jędrność oraz nawilżenie tkanek, w efekcie czego następuje zmniejszenie średnicy pochwy

Na czym polega zabieg HIFU Sonocare?

✔️ Fala ultradźwięków w sposób nieinwazyjny i zupełnie bezbolesny dla Pacjentki dociera na ściśle określoną głębokość w tkankach.
✔️ Na skutek jej działania inicjowane są procesy regenerujące i zagęszczające, co osiągane jest m.in. poprzez skracanie się włókien kolagenowych.
✔️ W efekcie tkanki stają się bardziej jędrne i odczuwalnie "młodsze", a ich struktura wyraźnie się wzmacnia.

Część Pacjentek pierwsze efekty działania HIFU Sonocare odczuwa już po pierwszym zabiegu. W ciągu 2 tygodni są one coraz bardziej odczuwalne i wzmacniają się do ok. 4-6 tygodni.

THUZZLE – innowacyjna regeneracja okolic intymnych

THUZZLE to innowacyjne urządzenie dające możliwość nieinwazyjnego, bezbolesnego i bardzo skutecznego odmładzania okolic intymnych. Efekty są odczuwalne już po pierwszym zabiegu.

Jako jedyne na świecie urządzenie tego typu, THUZZLE wykorzystuje osiem generatorów energii elektromagnetycznej i jest w stanie rozprowadzić cztery fale połączone siecią, działające na wszystkich poziomach skóry i tkanki podskórnej. Dwa tryby pracy głowicy ginekologicznej – głęboki jednobiegunowy oraz powierzchowny dwubiegunowy – umożliwiają stymulację i odnowienie pochwy i sromu oraz poprawę ich elastyczności, tym samym przywracając im należytą funkcjonalność.

Jak THUZZLE działa na okolice intymne?

✔️ zwęża kanał pochwy
✔️ nawilża
✔️ uwrażliwia łechtaczkę
✔️ leczy nietrzymanie moczu
✔️ leczy wypadanie pochwy
✔️ regeneruje srom


Wskazania do zastosowania THUZZLE:

✔️ zespół luźnej pochwy
✔️ problemy stref intymnych powstałe w wyniku przebytego porodu lub menopauzy
✔️ wysiłkowe nietrzymanie moczu
✔️ atrofia
✔️ świąd
✔️ suchość
✔️ dyspareunia – bolesne stosunki

Laser frakcyjny Mona Lisa Touch - rekomendowany m.in. przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu oraz do rewitalizacji i obkurczania miejsc intymnych



Mona Lisa Touch to innowacyjny laser stworzony z myślą o pięknie i komforcie intymnych okolic kobiety. Zabieg służy do regeneracji i odmłodzenia miejsc intymnych, poprawia elastyczność ścianek pochwy, przywraca jej naturalne pH oraz zapewnia lepsze napięcie i nawilżenie. Pod wpływem wysokiej temperatury lasera tworzą się nowe włókna kolagenowe pobudzając pochwę do samoregeneracji.

Zabieg przynosi bardzo dobre efekty w przypadku zespołu rozluźnienia pochwy, dolegliwości, która dotyka szczególnie panie po porodach, zwłaszcza wielokrotnych. Efekty wielokrotnych porodów oraz dodatkowo naturalne starzenie się miejsc intymnych, a co za tym idzie suchość i ból, dotykają także kobiety w okresie menopauzy.

Zabieg laserem Mona Lisa Touch jest rekomendowany również przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu. Problem ten wynika m.in. z osłabienia mięśni dna miednicy oraz rozciągnięcia pochwy, w wyniku którego dochodzi do zmiany kąta nachylenia cewki moczowej. Dzięki terapii laserowej wzmocnieniu ulega przednia ściana pochwy, a dolegliwości związane z wysiłkowym nietrzymaniem moczu ustępują.

Terapię laserem Mona Lisa Touch wyróżnia przede wszystkim bezpieczeństwo, brak inwazyjności oraz okresu rekonwalescencji.



Wskazania do zabiegu:

✔️ spadek napięcia i wiotkość ścianek pochwy, m.in. po porodach naturalnych, w wyniku naturalnego starzenia się i w okresie menopauzy
✔️ swędzenie, suchość, ból podczas stosunku
✔️ wysiłkowe nietrzymanie moczu
✔️ plastyka warg sromowych mniejszych i większych (asymetria)
✔️ rewitalizacja zewnętrznych narządów
✔️ niwelowanie blizn poporodowych
✔️ wybielanie warg sromowych i odbytu

Efekty zabiegu:

✔️ zwężenie pochwy i rewitalizacja okolic intymnych
✔️ przywrócenie naturalnego pH pochwy
✔️ zwiększenie elastyczności ścianek pochwy, lepsze ich napięcie oraz nawilżenie
- ustąpienie dolegliwości związanych z wysiłkowym nietrzymaniem moczu
- pobudzenie wytwarzania śluzu, który chroni pochwę przed infekcjami i jednocześnie nawilża ją podczas współżycia
✔️ zwiększona stymulacja wytwarzania kolagenu i glikogenu
✔️ zapewniona lepsza jakość życia codziennego oraz seksualnego
✔️ polepszona estetyka narządów rodnych


Przed zabiegiem wykonywane jest badanie ginekologiczne, które kwalifikuje do jego wykonania.

Zabieg HIFU (zabieg z wykorzystaniem ultradźwięków, nowość w ginekologii estetycznej, rekomendowany przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu i zbyt luźnej pochwie)

HIFU to najnowszy zabieg ginekologii estetycznej polegający na skierowaniu na miejsce zabiegowe skoncentrowanej wiązki ultradźwięków o wysokiej intensywności. Działa selektywnie w zakresie od 1,5 do 4,5 mm grubości ściany pochwy, podobnie do lasera CO2, jednak w porównaniu z laserem, zasięg penetracji w głąb tkanki jest większy. W efekcie obkurcza pochwę i tkanki okołocewkowe. Technika HIFU jest idealna do odtworzenia, nawilżenia śluzówki pochwy i obkurczenia płytszych tkanek. Już po pierwszym zastosowaniu zabieg HIFU powoduje zwężenie pochwy i zmniejszenie objawów wysiłkowego nietrzymania moczu.



Wskazania do zabiegu:

✔️ zespół luźnej pochwy
✔️ wysiłkowe nietrzymanie moczu,
✔️ brak satysfakcji z życia seksualnego
✔️ objawy zespołu rozluźnienia pochwy: dyspareunia, spadek libido, problemy z osiąganiem orgazmu, suchość, atrofia pochwy

Co wyróżnia zabieg HIFU?

✔️ jest nieinwazyjny
✔️ ma bardzo wysoką skuteczność udowodnioną m.in. w radioterapii
✔️ fale ultradźwiękowe oddziaływają głęboko aż na tkankę mięśniową wymuszając jej regenerację, jednak nie uszkadzając przy tym śluzówki pochwy
✔️ jako jedyny może być stosowany w okresie ciąży i karmienia

Zabieg HIFU jest skuteczny zarówno w terapii prewencyjnej, jak i w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu. Zwalcza problem luźnej pochwy, wyraźnie zmniejszając jej średnicę. Zabieg trwa ok. 20 min i nie wymaga hospitalizacji, jest nieinwazyjny, nie wymaga znieczulenia, jest bezbolesny, bezkrwawy, a okres pozabiegowej rekonwalescencji nie wpływa na komfort życia.

Przed zabiegiem wykonywane jest badanie ginekologiczne, które kwalifikuje do jego wykonania.

Założenie wkładki hormonalnej



Wkładka domaciczna jest jedną z najskuteczniejszych metod antykoncepcji. Polecana jest przede wszystkim kobietom, które już rodziły. Wkładki domaciczne hormonalne zawierają progesteron, który stopniowo uwalnia się do wnętrza macicy, działając na jej błonę śluzową. W wyniku tego śluz w szyjce macicy staje się nieprzenikliwy dla plemników.

Wkładka domaciczna:

✔️ polecana jest kobietom, które już rodziły
✔️ dobra dla kobiet, które nie planują w najbliższym czasie dzieci
✔️ jest dobrym rozwiązaniem, kiedy kobieta nie chce lub nie może stosować antykoncepcji doustnej

Korzyści z wkładki domacicznej:

✔️ bardzo wysoka skuteczność w zapobieganiu ciąży
✔️ wkładki hormonalne hamują rozrost błony śluzowej macicy, dzięki czemu miesiączki są mniej obfite i krótsze
✔️ długotrwałe zabezpieczenie przed niepożądaną ciążą (od 2 do 6 lat)
✔️ brak przeciwwskazań dla kobiet karmiących piersią
✔️ wkładki hormonalne działają przeciwzapalnie
✔️ metoda jest ekonomiczna, bo wydatek rozkłada się na kilka lat

Powiększanie punktu G kwasem hialuronowym



Powiększenie punktu G (Punktu Gräfenberga), to nowoczesna niechirurgiczna metoda, której celem jest uwydatnienie oraz ujędrnienie punktu G, za pomocą produktu na bazie kwasu hialuronowego. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Dla wszystkich zdrowych, aktywnych seksualnie kobiet, które chcą zwiększyć swoją przyjemność seksualną.

Dla wszystkich kobiet borykających się z problemem braku orgazmu podczas stosunków oraz w przypadku spadku doznań seksualnych.

Dla kobiet w różnym wieku, które niedawno urodziły dziecko, a także dla pań w okresie menopauzy.

Dla kobiet, u których stwierdzono obniżenie jakości życia seksualnego z powodu nieprawidłowości w budowie anatomicznej stref intymnych.

Jakich efektów należy spodziewać się po zabiegu?

Dzięki powiększeniu punktu G wzrasta intensywność doznań seksualnych. W trakcie stosunku jest on mocniej stymulowany, więc odczucia są intensywniejsze. Zabieg poprawia komfort życia seksualnego.

Labioplastyka laserowa



Labioplastyka to zabieg, który polega na zmniejszeniu warg sromowych większych lub mniejszych, a także na ich modelowaniu.

Labioplastyka - dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Dla kobiet z anatomicznym przerostem warg sromowych mniejszych oraz dla tych, które nie są zadowolone z kształtu swoich warg sromowych mniejszych lub większych, a ich kształt stanowi dla nich problem natury estetycznej. Do deformacji warg sromowych może dojść m.in. w wyniku uszkodzeń powstających po porodach naturalnych, ale może to być także efekt naturalnego procesu starzenia się kobiecego ciała. Zbyt duże wargi sromowe są problemem nie tylko natury estetycznej. Mogą także utrudniać codzienne funkcjonowanie powodując takie dolegliwości jak stany zapalne, otarcia, podrażnia i ból okolic intymnych.

Labioplastyka - na czym polega zabieg?

Labioplastyka polega na usunięciu nadmiaru tkanki z warg sromowych oraz na ich modelowaniu. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu przy użyciu lasera (laser frakcyjny Mona Lisa Touch to obecnie najnowocześniejszy laser stosowany w ginekologii estetycznej).

Wskazania do zabiegu:

✔️ anatomiczny przerost warg sromowych, ich deformacja lub asymetryczność
✔️ deformacja warg sromowych po porodzie ✔️ codzienny dyskomfort, nawracające infekcje, ból okolic intymnych, a także częste stany zapalne, otarcia, obrzęki i podrażnienia
✔️ brak akceptacji i problemy natury estetycznej związane z budową warg sromowych


Efekty zabiegu:

✔️ zmiana wielkości, kształtu oraz wyglądu warg sromowych
✔️ większy komfort życia
✔️ zwiększona samoakceptacja
✔️ lepsza jakość życia seksualnego

Przed zabiegiem wykonywane jest badanie ginekologiczne, które kwalifikuje do jego wykonania.

Modelowanie (wypełnianie i rewitalizacja) warg sromowych kwasem hialuronowym



Zabieg modelowania warg sromowych większych służy ich powiększeniu w celach estetycznych (większość kobiet chce, aby ich wargi sromowe większe przykrywały wargi sromowe mniejsze), jednak wskazaniem do zabiegu może być także powiększenie warg sromowych w celu zapewnienie odpowiedniej ochrony kanałowi rodnemu oraz narządom położonym głębiej. Ich niedostateczna ochrona może bowiem powodować częste zakażenia, podrażnienia, ból oraz otarcia okolic intymnych znacznie zmniejszając komfort codziennego funkcjonowania wielu kobiet.

Modelowanie warg sromowych - na czym polega zabieg?

Modelowanie warg sromowych polega na wstrzyknięciu preparatu na bazie kwasu hialuronowego w wargi sromowe większe oraz rozprowadzeniu go po powierzchni objętej zabiegiem. Efektem jest powiększenie (wypełnienie) warg sromowych oraz ich rewitalizacja, która następuje jako efekt działania kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy ma bowiem właściwości nawadniające, stymuluje także fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, co powoduje odmłodzenie okolic intymnych.

Zabieg modelowania warg sromowych przeprowadzany jest w znieczuleniu.

Wskazania do zabiegu:

✔️ chęć zmiany wyglądu okolic intymnych
✔️ chęć odmłodzenia wyglądu okolic intymnych
✔️ hipotrofia lub atrofia
✔️ wiotkość skóry warg sromowych większych
✔️ duży wzgórek łonowy
✔️ brak odpowiedniej ochrony warg sromowych mniejszych oraz kanału rodnego
✔️ rozluźnienie i przebudowa blizn po nacięciu krocza podczas porodu
✔️ wiotka, sucha skóra łechtaczki
✔️ utrata objętości tkanki okolic intymnych występująca po znacznym utracie wagi ciała
✔️ utrata objętości tkanki okolic intymnych lub jej zanik w wyniku naturalnego procesu starzenia się

Efekty zabiegu:

✔️ zwiększenie objętości warg sromowych większych
✔️ zmiana kształtu warg sromowych większych
✔️ rewitalizacja obszaru poddanego zabiegowi
✔️ zwiększenie napięcia skóry warg sromowych większych
✔️ zwiększona ochrona warg sromowych mniejszych oraz kanału rodnego

Przed zabiegiem wykonywane jest badanie ginekologiczne, które kwalifikuje do jego wykonania.

 

Gabinet ginekologiczny - Barbara Blicharczyk.
Nie zwlekaj, skontaktuj się i zarezerwuj wizytę w moim gabinecie.