O mnie

Dr n. med. Barbara Blicharczyk

Doświadczenie, bezpieczeństwo i fachowa opieka na najwyższym poziomie


Barbara BlicharczykDr n. med. Barbara Blicharczyk jest absolwentką Akademii Medycznej w Poznaniu. Dyplom i tytuł lekarza medycyny uzyskała w 1990 roku. Trzy lata później ukończyła specjalizację w zakresie położnictwa i ginekologii I stopnia, a w 1998 roku zdobyła tytuł specjalisty II stopnia w tej dziedzinie. W 2001 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych zgłębiając zagadnienia dotyczące schorzeń piersi.

Doktor Blicharczyk jest specjalistką z zakresu ginekologii i położnictwa oraz ginekologii estetycznej. Specjalizuje się w profilaktyce, diagnostyce i terapii schorzeń narządów rodnych kobiet. Opiekuje się pacjentkami ciężarnymi. Jest także prekursorką laseroterapii w ginekologii estetycznej. Od wielu lat wykonuje zabiegi z wykorzystaniem systemu lasera frakcyjnego (laserowa rewitalizacja pochwy, labioplastyka, usuwanie rozstępów pociążowych, redukcja blizn i zapobieganie bliznowcom po cięciach cesarskich oraz laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu). W zakresie jej usług leżą także zabiegi wypełniania warg sromowych większych kwasem hialuronowym oraz plastyka tylna krocza. Odbyła szereg kursów z zakresu wykorzystania komórek macierzystych zarówno w ginekologii estetycznej, jak i przy zabiegach powiększania piersi.

Jako ambitny specjalista doktor Barbara Blicharczyk nieustannie rozwija swoje umiejętności. Ukończyła wiele kursów i szkoleń specjalistycznych w zakresie m.in. diagnostyki ultrasonograficznej wad płodu, diagnostyki dopplerowskiej w położnictwie i ginekologii czy profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy. Posiada również certyfikaty potwierdzające jej wiedzę oraz umiejętności praktyczne w zakresie wykonywania procedur ginekologii estetycznej. Swoją wiedzę wciąż aktualizuje uczestnicząc w licznych konferencjach i sympozjach naukowych.

Kompetencje, doświadczenie, duża wiedza oraz szeroki zakres usług, w których specjalizuje się doktor Blicharczyk, pozwalają jej na świadczenie opieki ginekologicznej na najwyższym poziomie. O ogromnym zaufaniu, jakim darzą ją Pacjentki, świadczy wyróżnienie „Laur Pacjenta 2013” zdobyte w Ogólnopolskim Plebiscycie Medycznym.

Dr n. med. Barbara Blicharczyk jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej. Pracując z kobietami podkreśla, że chce im pomóc oferując nie tylko nowoczesne zabiegi medyczne, ale także wsparcie psychiczne podczas zabiegów mających na celu podniesienie ich komfortu życia oraz własnej samooceny.

Gabinet ginekologiczny - Barbara Blicharczyk.
Nie zwlekaj, skontaktuj się i zarezerwuj wizytę w moim gabinecie.